Wykop

»

Park Maszynowy

» Mecalac 12 MXT

Mecalac 12 MXT


traingle

Koparko ładowarka (KOPARKA) Mecalac 12 MXT jest to wielofunkcyjna maszyna budowlana. Łączy w sobie cechy koparko ładowarki oraz ładowarki, dzięki unikatowemu ramieniu oraz systemowi montowania łyżek. Równie dobrze radzi sobie przy wykopach pod kanalizację, kable, przyłącza, fundamenty, zdejmowanie humusu, jak i przy pracach polegających na załadunku kruszywem, piaskiem, paletami, równaniu terenu, zasypkach fundamentów, przewożeniu materiału po budowie.

Mecalac jest bardzo zwrotny, ponieważ jest wyposażony w przegub, jak większość typowych ładowarek. Kabina operatora oraz ramie kopiące posiada zdolność do obrotu w okół własnej osi o 360 stopni tak jak minikoparki lub koparki gąsienicowe. Dzięki takiemu połączeniu maszyna ta, może kopać z każdej strony wokół siebie bez konieczności przemieszczania.

Mecalac oszczędza czas i pieniądze, ponieważ Na końcu wysięgnika znajduje się złącze narzędzia, pozwalające na natychmiastową zmianę czerpaka lub narzędzia z kabiny, bez konieczności używania rąk. Łyżki lub narzędzia podejmowane są samoczynnie, jedynie rozłączenie wymaga użycia hydrauliki.

Na rysunkach poniżej, mogą Państwo się zapoznać z możliwościami technicznymi naszej maszyny.

Głębokość kopania do 4 m
Podnoszenie ładunków na widłach do 6 m na wysokość drugiego piętra !
Maksymalny udźwig na widłach ponad 3 tony! Bierze 2 najcięższe płyty drogowe na raz!

WYPOSAŻENIE

Łyżka przednia 4w1 (krokodyl) oraz widły.
Łyżki tylnie 60 cm, 30 cm.


Dodatkowo wysięgnik teleskopowy (widły) wykorzystać można w budownictwie drogowym. W tym przypadku wysunięcie wysięgnika na ok. 5 m do przodu umożliwia postawienie palety z kostką brukową lub wykonanie podsypki (1700 kg) pod kostkę nad ułożonym uprzednio krawężnikiem. W przypadku typowych koparkoładowarek w większości przypadków pojawia się konieczność najechania przednimi kołami na krawężnik co spowoduje jego uszkodzenie lub konieczność ponownego ustawiania. Maksymalny udźwig na widłach wynosi 3000 kg, a maksymalny zasięg do przodu od krawędzi opon do 5500 mm.

MECALAC 12 MXT napędzana jest turbodoładowanym silnikiem o mocy 74kW/101 KM (przy 2200 obr./min.). Napęd przekazywany jest za pośrednictwem ręcznej, 2-biegowej skrzyni (wyposażonej w sprzęgło hydrokinetyczne) na cztery równej wielkości koła. Maszyna ma jest łamana w połowie tak więc jest bardzo zwrotna. Każdy Mecalac posiada kabinę obrotową co pozwala mu na pracę w promieniu 360°, dodatkowo jeszcze łamane ramie, na zawiasie, tak więc jak połączymy te wszystkie funkcje z doświadczonym operatorem mamy sprzęt do zadań specjalnych. Nie czekaj i zadzwoń, sprawdź możliwości maszyny oraz umiejętności naszego operatora.

Minikoparka Wrocław
ul. Rataja 26
tel: 608 529 940
email: kontakt@koparkawroclaw.pl
Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.