Wykop

»

Zakres usług

» Wykop pod fundamenty

Wykop pod fundamenty


traingle

Wykop pod fundament to drugi krok podczas budowy domu. Do tej pracy nalepiej wynająć mini koparkę wraz z obsługą operatorską. W czasach kiedy na rynku nie było tyle sprzętu budowlanego kopano ręcznie, niestety na efekty takiej pracy trzeba było czekać niekiedy parę dni. Mini koparka wraz z sprawnym operatorem, jest wstanie wykonać, to zadanie w ciągu 4-12 roboczogodzin. Czas wykopania fundamentów zależy od:

  • głębokości wykopu,
  • kształtu wykopu,
  • gruntu,
  • poziomu wód gruntowych,
  • kształtów fundamentów.


Zalety wykopu mechanicznego:

  • prace trwają krótko: wykop pod fundamenty lub piwnicę robi się w jeden dzień
  • ziemię z wykopów można od razu ładować na wywrotkę i wywozić z placu budowy. Łatwiej poradzić sobie ze znaleziskami takimi jak duży kamień;
  • sprzęt wynajmujemy wraz z operatorem na godziny, który jest fachowcem i możemy go pozostawić samego na budowie, wystarczy że geodeci naniosą obrys fundamentów.

Wykopy powinno się wykonywać nie wcześniej niż dzień-dwa przed wykonaniem ław fundamentowych i planowaną dostawą betonu. W odkrytych wykopach pozostawionych na dłużej mogą obsypywać się ścianki wskutek wysychania gruntu lub rozmycia ich przez deszcz, dlatego warto mieć przygotowaną folię budowlaną tak, aby ochronić przed deszczem wykopy.

Po wymórowaniu ścianek na fundamentach trzeba je obsypać piaskiem w środku, najlepiej sprawującymi maszynami w tym zadaniu są:

Koparko ładowarka Mecalac 12 MXT ( w trudnym terenie i wąskich przejazdach sięgdnie bardzo daleko z piaskiem)
Koparko ładowarka JCB 3 CX pojemna przednia łyżka 1,1 m3 pozwoli na szybkie zasypki fundamentów.
Miniładowarka Bobcat S 130 ( jest to lekka maszyna która może wjechać do środka i bardzo dokładnie rozprowadzić piasek

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.