Wykop

»

Zakres usług

» Zdejmowanie humusu

Zdejmowanie humusu


traingle

Firma Wykop świadczy profesjonalne usługi zbierania humus na terenie Wrocławia i okolic, dzięki dużej bazie sprzętowej jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania. Możemy też wykonać usługę ściągnięcia humus wraz z wywozem ziemi, wykopem pod fundamenty i zasypką fundamentów wraz z zagęszczeniem.

Humus to wierzchnia organiczna warstwa ziemi, sięga do głębokości ok. 10 – 60 cm. Humus zawsze ściągamy przed rozpoczęciem robót budowlanych do warstwy gruntu rodzimego. Do ściągnięcia humusu z powierzchni działki należy zastosować koparko-ładowarkę. Ziemię, którą usuwamy powinniśmy umieszczać jak najdalej od krawędzi wykopu,  w takim miejscu, aby usypana góra ziemi nie przeszkadzała podczas innych prac na budowie. Humus warto zostawić na działce, przyda się podczas zakładania ogrodu.

Usuwanie humusu jest pierwszym krokiem w trakcie budowy domu. Dopiero po zdjęciu humusu, możemy przystąpić do kopania fundamentów.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.